Слики од урнатиот руски авион (ФОТО)


Египетските медиуми објавија на социјалните мрежи фотки од рускиот патнички авион кој денес се урна на полуостровот Синај. Фотографиите потврдуваат дека авионот целосно е уништен.

Египетската војска префрли неколку тела на жртвите до базата во источен Каиро. Првите 35 тела веќе се однесени во мртовечница. Досега, околу 145 тела се најдени на местото на несреќата.

avion-1_thumb_medium500_338 avion-4_thumb_medium500_338 avion_thumb_medium500_338 53477_aa2_f_thumb_medium500_294 53479_aaa1_f_thumb_medium500_294

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1