Слободан Милошевиќ и Драган Николиќ се родија и починаа на ист ден


Легендарниот актер ДраганНиколиќ и Слободан Милошевиќ, верувале или не биле родени и умреле во ист ден.nikolis milosevic

Долгогодишниот претседател на Србија кој почина во Хаг, е роден на 20 август 1941 година., а почина на 11 март 2006 година. Од друга страна Драган Николиќ е роден на 20 август 1943, а почина на вчера.

Иако се скоро генерација, од ист град, беа водечки во своите професии, најверојатно никогаш не се сретнале лично или ракувале.

За потсетување неодамна актерот беше повторно хоспитализиран и со години се бореше со тешка болест на дебелото црево.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1