Словенец за пари во име на други луѓе, примил 23 вакцини против Ковид-19


Еден Словенец примил 23 вакцини против Ковид-19, што е рекорден број.

Зад неговиот рекорд не стои страв од инфекции, туку тој примал вакцини во име на други луѓе.

За примање на вакцина против Ковид-19 во Словенија е доволно да се покаже картичката за здравствено осигурување, на која нема фотографија.

Тоа не е единствен случај, според порталот Свет 24, друг Словенец шестпати се имунизирал.

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1