Словенец тврдел дека поставил бомба на римскиот аеродром


Државјанин на Словенија е уапсен на римскиот аеродром Фиумицино откако се заканил дека има поставено бомба во патничкиот авион на авиокомпанијата Ники.

fiumicino rim aerodrom

 

За брзо време римската полиција ги евакуирала патниците за летото од Рим кон Виена и започнала потрага по бомбата, а словенечкиот државјанин е уапсен.

Според Ла Република, тој во раката кога бил уапсен од полицијата држел текст напишан со арапско писмо.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1