Словенец украл 240 000 таблети Вијагра, го нашле како се крие во шума


Словенечката полиција уапси 25 годишно момче кој минатиот викенд влегол во фармацевтската компанија Лек, и украл над 240.000 таблети Вијагра. Таблетите биле спакувани во 15 контејнери, а момчето по кражбата се сокрил во шумата, каде го пронашла полицијата.

Словенскиот весник „Дело“ тврди дека овој млад човек бил поранешен вработен во Лек. Вредноста на апчиња е околу 190.000 евра, а на црниот пазар може да заработи до еден милион евра. Полицијата ги врати на апчињата на компанијата, а момчето е се уште во притвор.

 

 

Share Button

Tags: , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1