Смртта ги најде на спиење: 15 лица загинаа во експлозија на плин во станбена зграда (Видео)


Најмалку 15 лица загинаа во експлозија на гас во станбена зграда во Рјазањ, во централниот дел од Русија, соопштија властите.

Експлозијата се случила рано утрово околу 4:30 часот по московско време на деветиот кат од 10. катната станбена зграда изградена во 2013 година.rusija-rjazanje-eksplozija-gas-stambena-zgrada-foto-printscreen-youtube-1477204158-1018303-83586

Според првичните информации, во експлозијата се повредени уште најмалку 13 лица, а десетина се евакуирани од оштетената зграда.

-Пожарникарите и спасувачите веднаш пристигнаа на самото место и започнаа спасувачка операција, соопшти Министерството за вонредни ситуации.

Во акцијата за спасување учестувавле речиси 200 лица.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1