Tрикови вредни злато – Стави ракија и тоалет во чевлите еве зошто


Нема да верувате но одредени намирници од кујната можат да ви помогнат и за вашите чевли и раните на нозете. Со оглед на тоа дека сите имаме мака кога ќе купиме нови обувки, овие трикови се вредни злато.

1. Облечете дебели чорапи и ставете ја ногата во кондурата. Загрејте ја со фен и одете. Материјалот од кој се направени чевлите се шири од топлина, па веќе нема да имате мака.cevli-corapi

2. Ставете алкохол и тоалет во чевлите, а утредента кога ќе ги извадите хартиите, чевлите веќе нема да ве стегаат на местото каде ве стегале.cevli-trik

3. Ставете компир во чевлите и оставете ги цела вечер така. Утредента нема да мирисаат.cevli-trik2

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1