Снег ја затрупа Стража – воведена забрана за товарни возила


sneg zaveana makedonijaПоради пообилни врнежи од снег и поголеми остатоци од снег на коловозот воведена е забрана за движење на тешки товарни возила на патниот правец Гостивар – Кичево, преку планинскиот премин Стража.

Забрана за движење на тешки товарни возила воведена е од 20:00 часот,  информираат од Авто мото сојузот на Македонија

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1