Снег во Мостар после седум години


Во босанскиот град Мостар синоќа, после речиси седум години, падна снег. Метеоролозите најавуваа снег во најголемиот град на Неретва, а Управата за цивилна заштита издаде предупредување за снежни врнежи.

Во Мостар ретко снегот се задржува на тлото и вообичаено им прави проблеми на учесниците во сообраќајот, ненавикнати на снег, пренесува сараевски „Кликс“.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1