СНЕГОТ НИ СЕ ВРАЌА УТРЕ? Еве какво ќе биде времето!


Времето во Македонија утре ќе биде претежно облачно по одделни котлини во утринските часови ќе има појава на магла.

sneg pagja

Во западните делови со повремен локален дожд, а на планините повремен снег. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер.

Дневната температура ќе се движи од 3 до 13 степени Целзиусови.

Во Скопје слично време со температура до 8 степени.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1