ФОТО: Чудо на реката Јордан – се отвори небото и слета бел гулаб


На социјалните мрежи кружат неколку фотографии со чудесна приказна која говори за бел гулаб, кој слетал од небото директно на Патријархот Теофил.belgulabslik

 

Во реката каде што бил  крстен и Исус Христос, при осветување на водите на реката, на жезелот на Патријархот Теофил слета бел гулаб.

Според верувањето при крштевањето на Исус на реката Јордан, над него се отворило небото и слетал светиот дух во вид на гулаб, додека денес исто така бел гулаб слета на жезелот на патријархот.

Вистинитоста на овие фотографии се уште не е потврдена, но сепак тие предизвикаа бура од реакции низ социјалните мрежи.

Курир

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1