Снежното невреме ги зема првите жртви – две лица премрзнаа до смрт во Зајечар


Студот ги зеде првите жртви во регионот. Телата на двајца маж постари од 50 години, утрово се пронајдени пред нивните куќи во српско Зајечар.
Првите претпоставки на лекарите се дека починале од премрзнување. На нив емало траги а насилна смрт.

sol sneg
Вчера, припаднците на Секорот за вонредн иситуации пред српското МВР во подрачјето на Зајечар спасиле околу 15 лица од 6 автомобили како и брачен парсо ве деца на возраст меѓу 3 и 11години.

Поради снежни наноси високи и по повеќе од еден метар правците кон ова место не се проодни.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1