Снимала проколната зграда стара 113 години: Се шокирала кога видела што има на сликите (ВИДЕО)


Кога Елен Хенри, член на Друштво на историчари од Сан Диего, во рамки на еден проект фотографирала зграда стара 113 години, не ни помислила што ќе забележи со фотоапаратот.

Ukleti-hambarОткако ги развила фотографиите забележала чуден облик во горниот лев агол на фотографијата, прво помислила дека се работи за некои дефект на сликата при развивањето, но се уверила дека не е така откако фотографииите ги пренела на компјутер.

– Нема шанса да се работи за авион, затоа што би го слушнала. Некои велат дека изгледа како беспилотно летало, но јас никогаш не сум видела такво летало без крила, вели Хенри.

Целата приказна станува уште поинтересна, по фактот дека откако го фотографирала наводното „летало“ фото-апартот престанал да работи. Сега се прашува – дали снимила НЛО?

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1