ВИДЕО/ФОТО: Човек тврди дека е реинкарнација на Никола Тесла


Маж од Горњи Милановац во Србија, кој се вика Никола Тесла, вели дека тој е реинкарнација на славниот научник.

„Вториот Тесла“, е роден во 1966 година, а приказната за него во јавноста се појави кога за него слушна филмскиот режисер и продуцент од Виена Роман А. Толиќ кој го сними филмот „Враќањето на Никола Тесла“.

Tesla1

TolicВо филмот реинкарнираниот Тесла говори за своето минато, иднина, зборува за прашања важни за човештвото.

Со објавувањето на ова интервју режисерот бара помош – финансиска за да го доврши филмот. Вели досега самиот го финансирал.

Толиќ е добитник на многу меѓународни признанија и е експерт на Обединетите Нации за иновации и сега бара помош од сите народи поврзани со Тесла да донираат за да се заврши филмот. Тој тврди дека приказната на реинарнираниот Тесла е навистина зачудувачка и го оставила без здив. Додека разговарал со човекот опкружен со животни во едно село во Србија тој останал со отворена уста како еден човек од село може да говори за толку сложени работи кои се од витална важност за човештвото.

tesla 2

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1