Снимена експлозијата во Анкара – над 30 мртви (ВОЗНЕМИРУВАЧКО Видео)


На интернет се појави видео снимка од експлозијата која утрово ја потресе Анкара. Според првичните информации, во оваа експлозија настрадале над 30 лица, а се стравува дека бројот е поголем. Има и над 120 повредени.ankara 2

На самото видео се гледа група, воглавно млади луѓе, чиј протест е прекинат со експлозија и силна детонација во близина.


Експлозијата се случила во пресрет на протестот за мир, каде граѓаните сакале да изразат незадоволство поради судирите на држава со курдските бунтовници на југоистокот од Турција.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1