Снимка од силниот земјотрес во Охрид


Вчера неколку земјотреси го потресоа Охрид. Најсилниот со јачина од 4 степени според Рихтер се случи во 11.39 часот.
Граѓаните на Охрид во изминативе две недели се вознемирени бидејќи на охридското тло се регистрирани повеќе од 800-ни земјотреси.
Видеото е снимено вчера во охридски маркет, пренесува охридњуз, погледнете.
Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1