Снимка со дрон на мигрантите на македонско-грчката граница (Видео)


Стотици мигранти близу местата Идомени и Евзони итаат кон границата со Македонија кај Гевгелија, на својот пат на кон ЕУ. Натоварени со ранци и истоштени, тие одат пеш, а некои се обидуваат да стопираат, јави телевизијата „Раша Тудеј“.migranti433

Македонија вчера почна да пропушта групи мигранти, кои со специјални возови се превезуваат кон север до Табановце.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1