Сноуден откри тајна на ЦИА – ќе преживеат само избраните!


Откриена е тајната која ЦИА ја крие 14 години. Накоро милиони луѓе ќе го загубат животот. Станува збор за сончевите експлозии кои го носат кодираното име „killshot“. Ова го тврди Едвард Сноуден поранешниот соработник на ЦИА.

snouden ciaЗвучи неверојатно но документите објавени од Сноуден докажуваат дека уште пред 14 години неговите колеги од ЦИА знаеле дека престојните катаклизми се неизбежни. Од тогаш неколку држави во светот се подготвуваат за глобален глад.

Како дел од работата врз овој проект НАСА овозможила достап до сите свои комуникациони системи. Резултатите од спроведените истражувања недовосмислено покажуваат дека сончевите експлозии ќе бидат ужасни, ќе предизвикаат срив на електрониката, ќе настапи остар недостиг на храна и вода, а достап до ресурсите после катаклизмата ќе имаат само државите од елитата кои ќе преживеат во вакви услови со помош на специјални објекти и техника создадена уште од времето на Студената војна и способна да издржи нуклеарен напад тврди „Еsoreiter.ru“ врз основа на информацијата обелоденета од Сноуден.

„На светот нема место за сите, ќе преживеат само избраните!“

Denesen

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1