Со 23 убоди со нож го уби силувачот на својата сестра – сега му се суди


Во Фрајбург во средата започнало судењето на 18-годишниот Германец поради убиство на човекот кој бил осомничен дека ја силувал неговата сестра, објавило локалното обвинителство.

Германецот, кој тогаш имал 17 години, е обвинет дека силувачот го дочекал во заседа на паркингот во градот Нојенбург ам Рејн, и го избодел со нож 23 пати.guskanje pregratka

Жртвата, 27-годишен маж, на самото место починала.

Му се суди и на 48-годишниот татко на обвинетиот тинејџер, поради соучество во убиството. Уште двајца мажи, на возраст од 19 и 21 година, се обвинети дека им помагале во тоа злосторство.

Локалните медиуми наведуваат дека наводниот силувач бил под истрага, но дека семејството на силуваната девојка му влегло во траг преку социјалните мрежи.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1