ВИДЕО: Со ацетон ја бришела шминката на куклите на својата ќерка – еве зошто


Играњето со кукли се неизоставен дел од растењето на секое девојче. Но, родителите со право покажуваат загриженост, бидејќи денешните кукли во нереални размери се повеќе наликуваат на старлети и пејачки, отколку на играчки за девојчиња.

lutkice-1428403043-56648

Токму тоа било поттик за една мајка од Австралија да ги трансформира куклите кои се популарни меѓу девојчињата и да им подари сосема  нов изглед.isa_760xN_21104341918_qht7

Мајката првин им ја извадила шминката со ацетон за лак за нокти, им  ја скратило нереално долгата коса, им нацртала нови очи и уста со природни димензии и бои.lutkice-1428403350-56650

Потоа на ред дошло нивното стилизирање, па така куклите кои биле облечени во сценски костими и провокативни фустани добиле удобна облека.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1