Со гаќи облечени наопаку Eсма ќе настапи на евровизија – за да не ја фателе уроци


Кралицата на ромската музика Есма, која заедно со Влатко Лозановски задутре ќе ја претставува Македонија на изборот за песна на Евровизија, на големата сцена во Малме ќе излезе со гаќи облечени наопаку, открива таа за Вест.

Есма била многу суеверна, па за среќа и против уроци, долната облека ќе ја облече наопаку. Покрај гаќите, суеверен ритуал на Есма ќе биде и лакиранињето на ноктите во 10 разлчни бои. За Вест открива дека купила скапа долна облека со Сваровски кристали. Повеќе детали за тоа како ќе изгледа Есма во Малме, можете да прочитате во утрешното издание на Вест

esma evrovizija

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1