Со години го викал Били Идол на роденден – му се појавил на врата (Видео)


Верен обожавател на Били Идол со години му пишувал писма и го викал на роденден. Дури направил и цела кмпања, снимал луѓе кои во негово име го викаат и молат Били да му дојде на роденден.

 

Младиот 26 годишен дечко дури собирал и пари од таа кампања кои во име на познатиот пејач ги донирал во добротворни цели. На крај неговите активности стигнале до Били и тој му се појавил на врата.

Освен што му дошол на роденден тој му дал и подарок – привезок за ланче, а и му запеал. ,, Ми се оствари сонот,, рекол Мајкл

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1