Со мал и едноставен трик ослободете се од мозолчето


women-pimple-647x450Звучи неверојатно но навистина дејствува –

1. ставете преку ноќ паста за заби на мозолчето – пастите кои се со ,,проѕирен изглед,, дејствуваат побрзо од оние со бел, кремаст состав.

2. едноставно нанесете капки против иритација и црвенило на очи. Овие капки, благодарение на новните состојки за смирување, ги стеснуваат крвните садови, а со тоа го намалуваат црвенилото и воспаленото мозолче „магично“ ќе исчезне.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1