Со месеци мртва седела пред телевизорот – ја нашле дури по 6 месеци


Тело на 66-годишна старица било пронајдено во стан во Германија по шест месеци од нејзината смрт, која настанала потпрена во фотелјата пред телевизорот, кој бил вклучен кога таа била пронајдена

29032014093421_staricaTV_zpsad628d7eЖената која е од градот  Оберурсел кај  Франкфурт, умрела  од природна смрт.Кога била пронајдена во рацете имала далечински управувач, светлата биле вклучени, а телото било мумифицирано.

Соседите пријавиле во полицијата дека нешто се случува со неа, откако забележале дека поштенското сандаче било преполно со писма и сметки.

Во Германија се почесто има случаи на откривање на стари лица неколку месеци по нивната смрт, а оваа појава укажа на проблемот во оваа земја со негрижата за лицата во поодминати години кои живеат сами.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1