Со моторна пила исечена и украдена камера на МВР


Непознат крадец ја украл камерата, во сопственост на МВР, во близина на црквата Св. Никола, во струшкото село Вишни.

Според информациите од полицијата, крадецот со моторна пила го исекол дрвото каде се наоѓала камерата, ја зел и избегал. Полицијата презема мерки за пронаоѓање на крадецот.mvr-kameri-1

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1