СОЛЗИ НА ЗЛАТНА БУБАМАРА: Игор Џамбазов пееше за својот живот


Како што доликува на некој што добива наградна за животно дело, или трајни вредности, како и да се вика годинава, Игор Џамбазов, ја изведе легендарната My Way од Френк Синатра, и ја замолкна публиката, а на крај секако доби и громогласен аплауз.

Џамбазов пееше за својот живот, хронолошки и креативно, авторски, онака како што само тој може. igor-02

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1