Солзите на Ердоган над ковчегот од неговиот пријател што го убија пучистите


Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган заплака денеска во текот на говорот на погребот на својот пријателч, кој загина во текот на обидот за државен удар во Турција.117185cad3a0405ad2d1345ee35060e4

Менаџерот на компанијата на Ердоган, Ерол Олчак и неговиот 16-годишен син Абдула Олчак загинале во петокот навечер кога војниците-пучисти отвориле оган на демонстрантите на Босфорскиот мост во Истанбул, пренесе AP.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1