Сончево и студено – прогноза


по студеното и магловито утро во текот на денот ке биде претежно сончево и студено.

Ке дува слаб северозападен, а во западните предели североисточен ветар. Утринските температури од -6°C до 3°C, а максималните дневни ке се движат од 11°C до 19°C.

Во сабота повторно не очекува магловито утро, но со малку повисоки утрински температури. Ке дува слаб северозападен, а во западните предели североисточен ветар. Утринските температури ке се движат од -3°C до 6°C, а максималните дневни температури ке достигнат до 11°C односно до 19°C.

weather4all

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1