Сончево и во наредните денови, со постудени утра


Утре и во наредните денови ќе преовладува сончево време со малку постудени утра, а дневните температури ќе бидат без позначителни промени.

Како што соопшти Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР), најстудено ќе биде в четврток со утринска температура од минус еден степен до девет Целсиусови степени.

Дневните температури ќе се движат од 18 до 26 Целсиусови степени.

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1