Сообраќајка кај Собрание


Тешка сообраќајна несреќа вечерва околу 22.30 се случи на раскрсницата меѓу републичкото Собрание и старата Градска болница во центарот на Скопје, во директен судир на Пежо 206 и Голф 4. Информации за повредени нема, а полицијата сеуште врши увид на местото на несреќата.

Фото – Медиа.мк

Screenshot_22

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1