Сообраќајка во Центар – повреден маж


Сообраќајна несреќа меѓу две возила во која едно лице е повредено, се случила утринава во Центар, на раскрсницата со улиците „Димитрија Чуповски“ и „Даме Груевски“.

Во несреќата учествувале БМВ и Рено, двете возила со скопски регистерки таблички. Со полесни повреди се здобил возачот на Реното, 56-годишниот С.С. кој е пренесен во ГОБ „Наум Охридски“.

Foto - Kurir.mk

Foto – Kurir.mk

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1