Сообраќајка во Велес – две другарки тешко повредени


На 24.07.2017 година околу 01,00 часот во Велес, на ул.„Благој Ѓорев“ се случила сообраќајна незгода во која 28-годишната С.К. од Велес, управувајќи мотоцикл „Хонда ЦБР 900“ со велешки регистарски ознаки, изгубила контрола над моторциклот и удрила во дрво.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобила сопатничката 26-годишната Е.К. од Велес, каде во Општа Болница-Велес укажана и е лекарска помош и е задржана на понатамошно лекување.

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа на Секторот за внатрешни работи-Велес.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1