ФОТО: Искршен автомобил на македонски турист во Калитеа, Грција


Уште еден Македонец се врати разочаран од својот годишен одмор во соседна Грција.

До редакцијата на Курир пристигнаа фотографии од оштетен автомобил со скопски регистарски таблички кој бил оштетен во текот на изминатата ноќ во познатата туристичка дестинација Калитеа.

Ова не е прв пример на Македонци кои се враќаат во Македонија со искршени или оштетени автомобили од соседна Грција.

ФОТО – Курир.мк

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1