СООБРАЌАЈКА ВО ЖЕЛЕЗАРА: Возач прегази пешаци, едно лице загина на лице место


Вечерва 10 минути по 19 часот во кругот на фабриката „Железара“ во сообрќајна несреќа загина пешак, Јордан Н., а уште едно лице е повредено и со возило на брзата помош е пренесено во ургентниот центар во Скопје. policijanokni4_1_thumb_medium500_261
Според информациите на АЛФА во нив удрило патничко моторно возило марка „Рено“ со скопски регистарски таблички. Полицијата врши увид и испитува причините за несреќата.
Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1