Сообраќајна несреќа во Кисела Вода – ја предизвикале малолетници


Во скопската населба Кисела Вода, попладнево се случи сообраќајка во која  учествувале две возила.

11171524102054918371280352022748650o

Фото – Сител.мк

Од СВР Скопје информираат дека во несреќата учествувале „Хјундаи“ и „Опел“, двете возила со скопски регистерки таблички.

Според досегашните информации, нема повредени лица.

Од неофицијални информации Сител јавува дека сообраќајката ја предизвикале тројца малолетници кои избегале од местото на настанот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1