Сообраќајна незгода на патот Свети Николе – Штип, сообраќајот во застој


На магистраланиот пат Свети Николе –Штип се случи тешка сообраќајна несреќа.

nesrekja soobrakjajka policija patОчевидци за Нетпрес велат дека патот во тој дел е затворен и полицијата ги сопирa возила и сообраќајот го пренасочува спрема стариот пат на оваа делница.

Според првичните информации, дошло до директен судир на две возила по што делови од од возилата биле разлетани на патот.

Од МВР најавуваат детали за подоцна.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1