Сопругот ја претепал – објавила крвава слика на Фејсбук – тоа ја спасило


Сузан Стејси од Кентаки, поставила „селфи“фотографија на фејсбук, на која со крваво лица моли за помош

03012014210025_ja pretepal mazot fb ja spasilТаа била жртва на семејно насилство, но не можела на друг начин да ја контактира полицијата, затоа што откако ја претепал, ги откачил каблите од телефонот од ѕидот.

Затоа, таа поставила фотографија од своето крваво лице и напишала:

„Ве молам помогнете ми“. Еден од нејзините пријатели на Фејсбук брзо реагирал и повикал полиција.

Таа на полицијата и раскажала дека сопругот, Дони Сејси, ја претепал со пиштол кога слушнал дека телефонски разговара со некој маж. Нејзиниот сопруг бил приведен и се наоѓа во притвор.

13201490037_help

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1