Сопружници истепаа медицинска сестра во Струмица


Сопружници, на средна возраст, физички нападнале медицинска сестра на инфективното одделение во болницата, а причината за нападот не е позната.

Инцидентот се случил попладнево, пренесува „Струмица Денес“.

policiska-lenta4-640x480

Поголем инцидент спречило обезбедувањето, а на лице место интервенирала и полицијата која по сослушањето на двете страни и дополнително ќе ги утврди причините за овој инцидент.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1