ФОТО: Колку луѓе се појавија на прогласувањето на Република Илирида?


Слаб одзив на повикот за прогласување на република Илирида во центарот на Скопје.

Десетици граѓани дојдоа да го поддржат „отцепувањето“ на Западна Македонија

da-500 ilirida-500

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1