Сопственик на маркет во Тетово полеан со солна киселина


Непознато лице на сопственик на маркет во Тетово му фрлил солна киселина во лице. Како што полицијата во Тетово, непознато лице со качулка на главата, влегло во маркет лоциран на улица Страшо Пинџур во Тетово со пластично шише во раката, во кое имало солна киселина

policija srednaНепознатиот се доближил до 43 годишниот сопственик на маркетот и му фрлил од течноста во лицето, а потоа уште еднаш го повторил истото, по што го оставил шишето во една од гајбите и набрзина избегал надвор од објектот.За кусо време пренесен е во тетовската клиничка болница, укажана му е лекарска помош и пуштен е дома.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1