Соучесничките признаваат: „Правевме селфи кога го прегазивме Лука“


Откако побараа повторно сослушување, сооучесничките коi во кобната вечер биле во автомобилот, со кој на 26.јули беше прегазен 21-годишниот Лука Јовановиќ, ијавиле дека автомобилот бил исечкан на декови и префрлен во странство, пренесува српски Блиц.

luka

Тамара Богдановиќ која е обвинета за прекривање на злосторство рекла дека има видео запис од несреќата во траење од две секунди, и друга снимка с од 20 минути, бидејќи се снимале пред да се случи несреќата, а видеото од две секунди е од моментот кога тие си правале селфи, и кога според сооучесничките се случила и несреќата.

-Н а снимката не се гледа несреќата, но се слуша како јас му велам на Марко „Застани“, а Тамара вели „Полека, полека“, на што тој одговори „Не можам сега, мораме да одиме“. Тие снимки ги избришав од својот телефон, но ги префрлив на УСБ и ќе ги доставам до судот, изјавила Милица Новаковиќ.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1