Воз прегази 31 годишно момче од Скопје


Момче од Скопје, Гоце Г. (31), загина во средата во железничка несреќа која се случила околу 18 часот кај тетовската фабрика „Тетекс“.

Младиот скопјанец бил прегазен од патничкиот воз кој сообраќал на делницата Кичево-Скопје.voz-udri-covek-213673479001367347932_thumb_medium490_0

Неколку часа по несреќата, желзничкиот сообраќај на оваа пруга беше во прекин, а истражните власти започнаа истрага која ќе треба да открие дали момчето се сабмоубило. На местото на несреќата имаше разлетани лични предмети од загинатиот, кои беа собрани од истражителите, а како што рекоа тие ќе им бидат предадени на семесјтвото.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1