СП 2018: Мексико го совлада светскиот првак Германија


На вториот натпревар од денешната програма одигран во Москва се случи првото големо изненадување.

Во дуелот од Ф групата селекцијата на Мексико го совлада актуелниот светски шампион Германија со 1-0.

До победата, упорните у борбени Мексиканци стигнаа во 36.минута кога по една брза контра, Лозано го постигна единствениот гол на мечот.

Вториот натпревар од оваа група меѓу Шведска и Кореја ќе се игра утре

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1