Спасено 9-годишно момче кое паднало во Вардар


На 13.09.2020 околу 14 часот било пријавено дека машко дете паднало во река Вардар помеѓу Камени мост и мост „Око“.

Веднаш е интервенирано од страна на полициски службеници од ПС Центар и Интервентната полиција и деветгодишното дете било извлечено и спасено.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1