Спектакуларен 6 минутен огномет вечер во Скопје


Fireworks explode near a bronze sculpture of Alexander the Great on his horse Bucephalus, in Skopje's central square during New Year celebrations January 1, 2012. The statue, which measures 12.5 metres in height and stands on a 10 metre high pedestal, is part of a cultural project "Skopje 2014". REUTERS/Ognen Teofilovski (MACEDONIA - Tags: ANNIVERSARY CITYSPACE SOCIETY)Новогодишниот концерт ќе почне во 20.00 часот, а се очекува да трае до раните утрински часови. Точно на полноќ небото над Скопје ќе го осветли спектакуларен огномет.

Ќе бидат поставени големи екрани на кои сите посетители, преку СМС пораки ќе можат да ги испраќаат своите желби и честитки за што поубава и побериќетна 2013.

Претходно, за најмладите се предвидени детски театарски претстави, фотографирање со Дедо Мраз и забава со детски песни.

Скопјани ќе ги забавуваат македонските музички ѕвезди – Нокаут, Тамара Тодевска, Роберт Саздов, Тони Зен, Аделина Таири, Дани, Бени, како и познати ди-џеи.

Kurir

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1