Специјалци го блокираа Дубровник – никој не може да влезе и излезе од градот


На повеќе локации во Дубровник се наоѓаат добро вооружени специјалци.

Рано утрово кога почнала акцијата сите се соменвале во антитерористичка операција, но полицијата во Дубровник, тргнала во борба против дилери на дрога.dubrovnik

Тамошните медиуми пишуваат дека не еисклучена можноста да се работи за меѓународна акција која се одвива во соработка со полицијата од соседните држави, а сето ова потсетува на настаните од 2013 година, и акцијата Гладиус, во која на подрачјето на Дубровник и соседните земји, беа уапсени повеќе од 50 лица.

Полицијата ги контролира сите возила па оттука сообраќајот се одвива во крајно отежнати околности.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1