Спречен атентат врз Емир Кустурица


Полицијата дознала дека се подготвува атентат врз Емир Кустурица, а до сознанието стигнала откако ги преслушкувала телефонските разговори на уапсениот Бобан Инѓиќ, командант бригадата на Вишеград, во кои било спомнувано дека режисерот претставува пречка поради блискоста со Милорад Додик.

emir kusturica

Познатиот режизер сакале да го убијат некогашни припадници на групата „Одмазници“ бидејќи сметале дека Кустурица им пречи во нивните бизнис интереси, пишува српски „Ало“.

Тоа било откриено откако полицијата ги прислушкувала телефонските разговори на членовите на оваа група кои, пак биле на „радарот“ на српската и босанската полиција.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1