Србија во шок: Монструмот-убиец нема да оди ниту ден во затвор, само ќе се лекува!


Дејан Белчиќ (39) пред својата куќа со два куршуми од ловџиска пушка си ја уби својата сопруга и уште едно лице.ubiec srbija

 

На оваа страшна глетка, сведоци беа малите деца. Сепак, тој ниту ден нема да помине во затвор. Судот во Зајечар, по психијатриско вештачење го прогласи Дејан за непресметлив.

Двојниот убиец ќе оди да се лекува. Оваа несреќа се случи пред две години.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1