Србин се обогати – 2 милиони евра паднаа на лото


Во петокот во Србија беше извлечена првта седумка во играта на среќа „ Лото“ во оваа година. Како што пренесуваат српските медиуми, среќниот добитник ја уплатил комбинацијата во белградската населба Јаково и станал богат за два милиони евра.

Добитната комбинација на 30-тото коло била: 7, 12, 24, 26, 30, 34 и 36.loto

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1