Српска докторка починала од маларија – Била во мисија во Африка


Лекарка од  Воено медицинската академија (ВМА) во Белград, која неодамна била дел од тимот „Војска на Србија“ и престојувала во мировна мисија во Африка, синоќа починала од маларија.vma

– Имаше случаи кога припадници на мисијата и порано биле заразени со маларија, но ова е прв смртен случај – пишуваат медиумите во Србија.

Докторката која починала се вратила од Африка на 5 јуни

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1